İnsanoğlunun var olduğu günden bu yana hava şartlarına göre ısınma ihtiyacı hep olmuştur. Yüzyıllar boyunca gelişen teknoloji ve sanayileşme ile ısınma için yeni yeni kazanlar geliştirilmiştir. Her geliştiren kazan enerjinin daha verimli kullanılması için geliştiriliyor. Çünkü enerji maliyetli ve değerlidir.

Bu değerli enerji olan yakıtın kazanda yakılarak ısınan suyun ortama verimli bir şekilde dağılması, mevcut sıcaklığın korunması ve arttırılması için kazan izolasyonu önemli bir rol oynamaktadır.

Mekânlarda yapılan ısıtma sistemlerinin en önemli ekipmanı olan kazanların izolasyonu yapılaması zorunlu hale gelmiştir.

Kazan izolasyonun en öncelikli amacı kazanın yaydığı ısı kaybını engellemektir. Kazan izolasyonu yaparak hem enerjinin verimli kullanılmasını, hem de yakıt tasarrufunun sağlanmasına imkân vermektedir.

Kazan izolasyonun yanında boru izolasyonu yapılmayan ısıtma sistemlerinde kazanın ömrü kısa vadeli olabilmektedir ve sık sık arızalar tespit edilebilmektedir. Buda işletme performansı ve maliyetini arttırmaktadır.

Günümüzde bu ve buna benzer kayıpları önlemek için izolasyon yapmak gereklidir. Bu sayede hem enerji tasarrufu, hem de altyapının ömrünü uzatma imkânımız olmaktadır. Bu işlem sonucu sistemi işleten firmalar ciddi anlamda ekonomik tasarruf sağlamaktadır.

Hidro İzolasyon, Ofis, Hastane, AVM, Fabrika, Sinema, Kongre salonu, Restaurant, Otel gibi tesis ve binalarınız için ısıtma ve soğutma sistemlerindeki tüm ekipmanların ısı ve ses izolasyonu işlemlerini uzman ekibimiz ile yapmaktayız.

Sizde Hidro İzolasyon‘dan kaliteli hizmet almak istiyorsanız bizimle iletişime geçmeniz yeterli.